دزدگیر لباس

گیت های فروشگاهی

.............................................................................

گیت های فروشگاهی دارای انواع مختلفی بسته به نیاز و مورد استفاده میباشند

گیت های فروشگاهی دارای 3 تکنولوژی متفاوت میباشند که به توضیح آن ها میپردازیم

 

 

تکنولوژی EM


تکنولوژی EM دارای قیمت بالا و گیرایی کلی اندک می‌باشد. تنها نقطه قوت این تکنولوژی در فروشگاه‌های لوازم التحریر، نازک بودن لیبل و حفظ گیرایی آن بر روی فلز و شبه فلز می‌باشد، با این حال ضعف کلی دستگاه و قیمت گیت فروشگاهی و خنثی کننده به اندازه ایست که این نقاط قوت اهمیت خود را از دست می‌دهند. هزینه یک سیستم مناسب EM در حدود ده میلیون تومان (در سال ۱۳۹۱) می‌باشد و قیمت لیبل EM از صدوپنجاه الی چند صد تومان متغیر است. و با وجود همه این‌ها باید توجه داشت که تکنولوژی EM اساساً ضعیف می‌باشد و جوابدهی لیبل EM بر روی فلز یا غیر فلز، در مقایسه با جوابدهی لیبل RF یا AM بر روی غیر فلز کمتر می‌باشد.

 


تکنولوژی AM


ابعاد لیبل ضد سرقت AM حدوداً یک سانتی متر در چهار سانتی متر بوده و ضخامت آن در حدود یک میلی متر می‌باشد. این ابعاد و گیرایی نسبتاً بهتر بر روی فلز (نسبت به تکنولوژی RF) محاسنی است که ممکن است صاحبان فروشگاه و حتی گاهاً شرکت مجری گیت دزدگیر فروشگاهی را برای تهیه آن ترغیب کند ولی با این حال بهتر است که پارامترهای دیگر نیز در نظر گرفته شود و صرفه اقتصادی این تکنولوژی در مقایسه با تکنولوژی‌های دیگر و به خصوص تکنولوژی RF نیز سنجیده شود.

 


تکنولوژی RF


لیبل‌های دزدگیر RF بر روی فلزات و بسته بندی‌هایی که در آن‌ها فلز به کار رفته باشد، کارایی اندکی دارند و ابعادشان نیز معمولاً چهار سانتی متر در چهار سانتی متر بوده و ضخامت بسیار اندکی دارند. (همانند لیبل‌های کاغذی) با این حال نقاط قوت این لیبل‌ها، چسبندگی بسیار عالی و قیمت اندکشان می‌باشد. (قیمت لیبل RF حدوداً یک سوم قیمت لیبل AM می‌باشد.)



گیت فروشگاهی، بیشتر حالت بازدارندگی دارد و اکثر سارقان و دله دزدان با دیدن این سیستم از سرقت صرفنظر می‌کنند. تجربه نشان داده است که صاحبان فروشگاهی که گیت فروشگاهی AM نصب کرده‌اند، پس از مدتی به دلیل هزینه بسیار بالای لیبل، تصمیم گرفته‌اند که الصاق لیبل را متوقف کنند و صرفاً از حالت بازدارندگی روانی استفاده کنند که البته پس از مدتی و روش شدن قضیه برای برخی سارقان حرفه‌ای، این ترفند هم کارایی خود را از دست می‌دهد.

 

 

 

برچسب ها: گیت, دزدگیر